İşte Yeni Fiat Egea Cross!

Egea Ailesinin yeni üyeleri olan Cross Modellerini topladık ve sizler için inceledik umarım beğenirsiniz Ne diyoruz? Turkısh Mods Farkıyla Yayında!

İşte Yeni Fiat Egea Cross!

Fiat Egea ailesi, 2015 yılından beri hayatımızda ve gerçekten satış rakamları ile ciddi bir pazar payı hakimiyetini elinde tutuyor diyebiliriz. Hem şirketler, hem bireysel kullanıcılar için tercih sebebi olan Egea, artık çok daha canlı ve dinamik. Fiat marka otomobillerin ülkemizde çok sevildiğini düşünürsek, Egea ailesi ile bu çizgi bozulmadan devam etmiş oluyor. Yüksek fiyatların olduğu bu dönemki araç piyasası içerisinde en makul alternatiflerden birisi Fiat Egea.
Egea ailesi; sedan, hatchback (HB) ve station wagon (SW) karoser seçenekleri ile satılırken artık HB bir Crossover formunda yeni bir model müşteriler ile buluşuyor. Egea Cross! Yerden yükseltilerek, crossover formuna kavuşan modelin makyajla beraber diğer seçenekler ile birlikte ön taraftaki ızgara tasarımı değişmiş. Ve Fiat amblemi, Güney Amerika’daki form ile kullanılmış. Ön ve arka far grubunda büyük değişiklikler yaşanmaz iken, led teknolojilerini araç standartlarına eklemeyi amaçlamışlar.

11 farklı renk seçeneği ile satışa sunulan Egea modellerine ek olarak, Cross modelinin lansman rengi olan turuncu ve ürün renk gamına yeni eklenen turkuaz rengi mevcut. Cross modelinde 17″ jantlar kullanılmış. Cross versiyonda daha agresif bir görüntü yakalamak amacıyla bir arazi aracı edasında eklentiler mevcut. Tavan çıtaları, lastik dodikleri gibi eklentiler ile, araç boyutları hem yükselmiş hem de uzamış durumda.

Cross versiyonu ile 3 farklı donanım seçeneği mevcut. City Cross, Cross, Cross Plus Egea cross için, %50 ötv diliminde kalacağı belirtilmiş. İç mekanda, yeni bir direksiyon simidi bizi karşılarken aynı zamanda iki telefonu aynı anda bağlama özelliği bulunan 10″ boyutunda bir multimedya ekranı da eklenmiş. Ön ve arka park sensörü Geri görüş kamerası Dijital gösterge paneli Anahtarsız giriş ve çalıştırma Kablosuz şarj Ayak hareketini algılayabilen elektrikli bagaj kapısı Şerit takip sistemi, Kör nokta uyarısı, Trafik levhası algılama sistemi gibi son dönem teknolojilerini sunmayı başarıyor.

Daha önceki motorlar ile benzer şekilde; 1.4 Fire 95 HP Benzinli 1.3 95 HP Turbo beslemeli dizel (Multijet) 1.6 120 HP dizel motor, makyaj ile beraber 130 HP güç üretmeye başlamış. Şanzıman seçenekleri ise önceki versiyonlar ile aynı;
6 ileri Manuel 6 İleri DCT Otomatik Şanzıman 1.0 litre hacminde 3 silindirli ve turbo beslemeli bir motor da makyaj ile beraber ürün gamına eklenmiş. 100 Hp güç ve 190 NM güç üreten bu motor, sadece manuel şanzıman ile tercih edilebilecek.
Fiyatlar ile ilgili bir net bir bilgi şuan için yok. Yurtdışında “Tipo” adıyla satılan aynı modelin Avrupa’da başlangıç fiyatı ise 13,900 Euro olarak belirtilmiş. 2021 yılı ocak ayı ile beraber satışa sunulacak.

Emeği Geçenler(Credits);
Baran Kırkıcı