Bmw M5 F90 Sızdırıldı!

M5 F90'Nın bilgileri Sızdırıldı Turkısh Moda Özel Olarak Yayınlanmıştır!

Bmw M5 F90 Sızdırıldı!

Alman otomotiv devi BMW'nin sızıntılara karışan otomobili 2019 BMW M5 Competition sonunda resmiyete kavuştu. M5 Competition'ın kaçak görüntüleri ile geçtiğimiz haftaya da damga vurmuştu. BMW M5 Competition, yüksek performanslı "M5" modeliyle yetinmeyenler için yeni bir alternatif. Araç sınıfındaki dinamizm, çeviklik ve hassasiyet konularında çıtayı yükseltiyor. Daha güçlü, daha dokunaklı ve standart M5'ten daha iddialı bir tarza sahip olan otomobilin V8 motoru 625 beygir güç, 750 Nm tork üretiyor.

0'dan 100'e hızlanmasını 3,3 saniyede tamamlayan araç 10,8 saniyede 200 km. sürate çıkabiliyor. Bu normal M5'ten 0,3 saniye daha iyi bir zaman.


Standart olarak 250 km/s limitli aracı Driver's Package ile alırsanız hız limiti 300 km/s'a yükseliyor. Competition pakette araç 7 mm daha alçaltılmış ve yüzde 10 daha sert bir süspansiyon mevcut. BMW'nin açıklamasına göre "yaramaz bir köpek" gibi olan M5'e göre daha "itaatkar" bir yapıda.

Paket daha güçlü bir M Sport egzos sistemine sahip, ancak M5'in sekiz vitesli otomatik şanzımanı ve değiştirilebilir arkadan çekiş modlu dört tekerlekten çekiş sistemi gibi temel özellikleri olduğu gibi korunmuş. 20 inç hafif alaşımlı jantlar, aynalar, ızgara, kapı kolları, çamurluklar, M5 Competition rozeti ise bu özel aracın ayırt edici yanları.

Fiyatı 110,995 dolar olan bu özel otomobilin üretimi Temmuz ayında başlayacak.

Emeği Geçenler(Credits);
Baran Kırkıcı